Jozef Viskupič

„Verím v silu ľudí na Slovensku, v ich obrovský potenciál, kreativitu a snahu.“

Projektový manažér, zakladateľ regionálneho vydavateľstva, autor projektu siete internetových kaviarní, spolupracovník pri obnovení Trnavského amfiteátra, organizátor koncertov a kultúrnych podujatí, milovník spoločenských tancov, korčuľovania, lyžovania i brnkania na gitare.

Narodil som sa v roku 1976 v Trnave, študoval som históriu a filozofiu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a Fakultu masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. Žijem v Trnave, s manželkou Romankou vychovávame syna a dcéru.

Spolu s Igorom Matovičom sme založili hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, aby sme zabránili politikom rozkrádať Slovensko. Venujem sa témam v oblastiach kultúry, mediálneho prostredia, činnosti a opravy politického systému, energetickej koncepcie štátu, verejnej správy a jej služby občanovi cez zavádzanie IT technológií, ako aj fungovaniu Európskej únie.

Do politiky som sa vstúpiť nebál – hoci hovoriť pravdu do očí, keď sa kradne na najvyššej úrovni, nie je práve ľahké… Verím v silu obyčajných ľudí – odborníkov v rôznych oblastiach a výnimočných osobností. Naša krajina v rukách takýchto ľudí môže napredovať. Stáť na strane slabších a tých, ktorí ťahajú za kratší koniec, sa stalo obsahom mnohých mojich politických aktivít či už ako predsedu poslaneckého klubu OĽaNO alebo člena kultúrneho i európskeho výboru.

Rok narodenia: 1976

Povolanie: pro­jek­tový ma­na­žér, po­sla­nec NR SR

Poslanecká kancelária:
Nám. Alexandra Dubčeka 1,
812 80 Bratislava 1
E-mail: [email protected]
Môj osobný facebook
Môj osobný youtube kanál

Aké zákony som predložilmoja legislatívna iniciatíva

Ako som hlasovalzáznam mojich hlasovaní v parlamente

Členstvo v parlamentných výboroch:
Výbor NR SR pre európske záležitosti (overovateľ)
Výbor NR SR pre kultúru a médiá (podpredseda)
Osobitný kontrolný výbor NR SR na kontrolu činnosti NBÚ (člen)
Stála delegácia NR SR v Parlamentnom zhromaždení NATO (Náhradník)
Stála delegácia NR SR v Medziparlamentnej únii (Člen)

„Milovať pravdu - nebáť sa - vytrvalo pracovať."