Aktuality

16.11.2015
Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič a predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic dnes dnes pred...
15.11.2015
Zákon o politických stranách a politických hnutiach  Zrušenie financovania politických strán a politických hnutí...
12.11.2015
Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič a blogerka a aktivistka Veronika Remišová z tímu OĽ...
11.11.2015
V Bratislave pripravili významnú odbornú konferenciu „Stratégia rozvoja slovenského zdravotníctva po parlamentných...
10.11.2015
Prieskumom verejnej mienky neverí a považuje ich za nástroj manipulácie. Prekáža mu, že organizátori kresťansk...
09.11.2015
Štát podpísal zmluvu na prevádzku kompy na Dunaji za najmenej 50 miliónov eur. Šťastný výherca verejného obstaráva...
05.11.2015
Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič a predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic dnes predstavi...
05.11.2015
Podpredsedníčka Národnej rady SR Erika Jurinová (Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti) podporuje výzvu odbornej or...
04.11.2015
Podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová (OĽaNO) prijala dnes na pôde parlamentu skupinu kubánskych disidentov. Išlo o...
04.11.2015
Vláda SR plánuje prokurátorom a sudcom zvýšiť dôchodky o približne 170 eur mesačne. A to kvôli vládnej novele záko...
celý zoznam >>

ZABRÁŇME POLITIKOM ROZKRÁDAŤ SLOVENSKO


1. Odvaha povedať ľuďom pravdu a nie prázdne predvolebné sľuby
2. Hlasovať podľa svedomia a nie podľa straníckej disciplíny
3. V parlamente zodpovední ľudia a nie hlasovacie stroje
4. Štát, ktorý slúži ľuďom a nie ich šikanuje
5. Oddeliť biznis od politiky
6. Keď politici prestanú kradnúť, bude viac peňazí pre všetkých
7. V štátnych funkciách slušných ľudí a nie politikov – biznismenov
8. Pre politikov rovnaké zákony ako pre každého občana.

Ak by sa akákoľvek rodina správala tak, ako štát, už by dávno skrachovala. Z politiky si urobili biznis, z ktorého žijú oni, ich rodiny a ich sponzori. Keď potrebovali viac peňazí na rozdávanie, jednoducho zvýšili dane a zase sme im to zaplatili my. Slovensko má po 20tich rokoch prázdnu kasu, je zadlžené, má nedostavané diaľnice, predražené mýto, vyššie dane, kolabujúce školstvo, zdravotníctvo a politikov, ktorí sa majú stále lepšie. Nedokázali šetriť v dobrých časoch, ako chcú dokázať v zlých?

Ako sa môžu politici správať slušne, keď pre nich platia iné zákony ako pre obyčajných ľudí? Ako to, že beztrestne môžu tunelovať štát cez predražené tendre,  diaľnice a stovky ďalších štátnych zákaziek?
Prečo chceme byť v parlamente?  Na to, aby sme zmenili Slovensko k lepšiemu, potrebujeme do parlamentu dostať ľudí, ktorí majú odvahu postaviť sa politickým stranám. Ľudí, ktorí majú odvahu povedať ľuďom namiesto predvolebných sľubov pravdu o tom, v akom stave je naša krajina. Chceme hlasovať podľa nášho svedomia a nie podľa straníckej disciplíny. Chceme prijímať dobré zákony na prospech ľudí a našej krajiny a odmietať zlé. Chceme ukázať, že parlament bude lepší, ak v ňom budú zodpovední ľudia a nie hlasovacie stroje, ktoré schvália akýkoľvek biznis na príkaz ich straníckeho šéfa.

Musíme začať šetriť, vyrovnať rozpočet. Podporiť našich živnostníkov a malých podnikateľov, aby sa im oplatilo podnikať. Aby mohli zamestnávať ľudí a dávať im slušný plat. Nechcem vyššie dane, ale dane postupne nižšie, menej byrokracie a poplatkov na úradoch, chceme štát, ktorý svojim občanom slúži a nie ich šikanuje.   Pre politikov musia platiť rovnaké zákony ako pre obyčajných ľudí. Nemajú mať imunitu ale niesť plnú zodpovednosť za svoje správanie a skutky a rozhodnutia.
Keby politici prestali rozkrádať Slovensko, bolo by viac peňazí pre všetkých. Pre učiteľov, vedcov, zdravotné sestry, na stavbu diaľnic, opravu ciest, nájomné byty, na podporu mladých rodín a na dôstojný život dôchodcov. Ak by viac peňazí zostalo ľuďom, ktorí financujú štát zo svojich daní a nie sponzorom a biznismenom stojacim za politickými stranami, mala by sa celá krajina lepšie. Preto treba oddeliť biznis od politiky, nedovoliť politickým stranám aby zarábali na našom štáte, rozkrádali naše spoločné peniaze. V parlamente potrebujeme šikovných ľudí  nie profesionálnych politikov - biznismenov.

Na začiatok stačí ak v parlamente budú ľudia, ktorí nebudú hlasovať podľa toho ako im povie predseda strany alebo stranícka centrála a ktorí budú pozorne kontrolovať politikov, ako nakladajú s našimi peniazmi. Lebo tí nám za 20 rokov ukázali, že myslia v prvom, druhom a poslednom rade iba na seba. Na štát a ľudí myslia iba pred voľbami a aj vtedy iba ako vyretušované tváre na bilboardoch s heslami, ktorým ani sami neveria...