Aktuality

16.11.2015
Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič a predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic dnes dnes pred...
15.11.2015
Zákon o politických stranách a politických hnutiach  Zrušenie financovania politických strán a politických hnutí...
12.11.2015
Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič a blogerka a aktivistka Veronika Remišová z tímu OĽ...
11.11.2015
V Bratislave pripravili významnú odbornú konferenciu „Stratégia rozvoja slovenského zdravotníctva po parlamentných...
10.11.2015
Prieskumom verejnej mienky neverí a považuje ich za nástroj manipulácie. Prekáža mu, že organizátori kresťansk...
09.11.2015
Štát podpísal zmluvu na prevádzku kompy na Dunaji za najmenej 50 miliónov eur. Šťastný výherca verejného obstaráva...
05.11.2015
Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič a predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic dnes predstavi...
05.11.2015
Podpredsedníčka Národnej rady SR Erika Jurinová (Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti) podporuje výzvu odbornej or...
04.11.2015
Podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová (OĽaNO) prijala dnes na pôde parlamentu skupinu kubánskych disidentov. Išlo o...
04.11.2015
Vláda SR plánuje prokurátorom a sudcom zvýšiť dôchodky o približne 170 eur mesačne. A to kvôli vládnej novele záko...
celý zoznam >>

Úspech tieňového ministra zdravotníctva za koalíciu OĽaNO – NOVA


11.11.2015

V Bratislave pripravili významnú odbornú konferenciu „Stratégia rozvoja slovenského zdravotníctva po parlamentných voľbách 2016-2020“. Zorganizovali ju UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť, Zdravotnícke noviny a Hospodárske noviny v spolupráci so Slovenskou lekárnickou komorou a Asociáciou súkromných lekárov Slovenskej republiky. Na konferencii sa zúčastnili zdravotnícki odborníci z celého Slovenska. Publikum najviac zaujali navrhované riešenia zástupcu koalície OĽaNO – NOVA Doc. MUDr. Tibora Hlavatého, PhD.
 
ehealth-elektronicke-zdravotnictvo-fonendoskop-notebook-zdravotnictvo-lekar-clanok
 
Tieňoví ministri zdravotníctva za štyri politické strany a hnutia a za jednu koalíciu na nej predstavili plány, vízie a riešenia najzávažnejších problémov v oblasti zdravotníctva. Prezentovali sa Doc. MUDr. Tibor Hlavatý, PhD. (koalícia OĽaNO – NOVA), MUDr. Marian Faktor (KDH), Ing. JUDr. Irén Sárközy (Most-Híd) a MUDr. Pavol Martanovič (Sieť) a MUDr. Štefan Zelník, PhD. (SNS). Zástupca strany SMER-SD, súčasný minister zdravotníctva MUDr. Viliam Čislák, MPH, účasť na konferencii prisľúbil, nakoniec sa jej však nezúčastnil zo zdravotných dôvodov.
 
Po otvorení konferencie a úvodných príhovoroch tieňoví ministri odprezentovali vo vyžrebovanom poradí zdravotnícke programy jednotlivých politických zoskupení. Následne boli na programe odpovede tieňových ministrov na vopred doručené otázky týkajúce sa o. i. systému verejného zdravotného poistenia, DRG, zvýšenia odvodov za poistencov štátu, problematiky oddĺženia zdravotníckych zariadení, regulácie reexportu, poskytovania lekárenskej starostlivosti a zavedenia e-Health. Súčasťou konferencie boli aj odpovede tieňových ministrov na konkrétne otázky z pléna, pričom sa rozvinula živá diskusia. Nasledovalo hlasovanie odborníkov z publika a jeho vyhodnotenie.
 
Spomedzi tieňových ministrov zdravotníctva publikum najviac zaujal a s prehľadom zvíťazil zástupca koalície OĽaNO – NOVA Tibor Hlavatý, ktorý získal od prítomných účastníkov 47 hlasov. Za ním skončil tieňový minister za SNS s 30 hlasmi, za KDH s 22 hlasmi, za Sieť s 5 hlasmi a za MOST - HÍD s 2 hlasmi. „Veríme, že kvalitný program pre naše zdravotníctvo, ktorý vyšiel z dielne OĽANO-NOVA, sa bude môcť po voľbách realizovať a po dlhom čase prinesie žiadanú pozitívnu zmenu v starostlivosti o našich pacientov,“ uviedla Eva Horváthová, spolugarantka programu pre lepšie zdravotníctvo z hnutia OĽaNO.